Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Panelákové sídlisko má byť pamiatkou
Veľké panelové bloky oddelené veľkorysými rozostupmi plnými stromov, lúk, parkov, ihrísk, škôl, obchodov a reštaurácií. Nechýba poliklinika či kultúrne sály. Brnenská štvrť Lesná je výnimočná medzi sídliskami, ktoré vznikli v bývalom socialistickom Československu.
Do realít pôjde takmer bilión eur
Celosvetové investície do nehnuteľností v tomto roku vzrastú o 13 % na 968 mld. eur. Vyplýva to z najnovšej štúdie realitno-poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield (C&W), podľa ktorej by mali byť ťahúňom rastu USA a západná Európa. Minulý rok investori vložili do svetových komerčných nehnuteľností takmer 860 mld. eur, čo predstavuje nárast o 23 % oproti roku 2012.
Váhostav hľadá budúcu podobu pre pozastavené Jarabiny
Medzi dlhodobo pozastavenými projektmi sú v hlavnom meste aj Jarabiny uprostred bratislavskej biznis zóny. Predošlý majiteľ komplex rozostaval, no neskôr ho pozastavil a sám sa dostal do problémov. Stavbu preto prevzal jej generálny dodávateľ, stavebná spoločnosť Váhostav, ktorá je v ňom združená spolu so Skanskou.
Penta spustila radovky v Záhorských sadoch
Na sever od hlavného mesta pribudnú radové domy. Ide síce len o dvanásť domov, sú však o tom zaujímavejšie, že ležia v zóne Záhorské sady od developerskej spoločnosti Penta. Pôvodne bol totiž celý rozsiahly areál rozparcelovaný len na veľké pozemky s výmerami od desiatich árov a viac, dnes je už v ponuke aj viacero menších.
Neželanú bytovku v Rači zrejme presunú
Obyvatelia ulice Jozefa Hagaru neďaleko Peknej cesty v Rači po rokoch protestov proti výstavbe osempodlažnej polyfunkčnej bytovky medzi ich domami zrejme uspejú.
Ako usvedčiť remeselníka z podvodu?
V roku 2010 ma pri zabezpečovaní rekonštrukcie domu podviedol remeselník. Spísali sme Zmluvo o dielo na rekonštrukciu a drobnú stavbu – altánok. Prácu ale nedokončil, vyplatenú zálohu spreneveril a altánok spadol. Sumu 5 900 eur ani nevyúčtoval, nevystavil ani faktúru a nedalo sa už s ním skontaktovať. Pokúšala som sa udať ho na polícii pre trestný čin podvodu, neoprávneného podnikania, pre trestný čin ohrozenia. Spravodlivosti som sa dva roky dovolávala aj na daňovej správe, na živnostenskom úrade a na SOI, všade bez úspechu. Bola som nútená začať súdny spor o vrátenie neoprávneného obohatenia, ktorý ma stál už ďalších asi 1 000 eur. O peniaze mi nejde, viem, že od neho žiadne neuvidím. Chcela by som usvedčiť podvodníka a zabrániť mu okrádať ďalších ľudí. Súd beží už druhý rok. Ešte je nariadené znalecké dokazovanie a predvolanie jeho svedkov, teda podľa mňa budú dosvedčené ďalšie klamstvá. Chcem, aby pokračovalo vyšetrovanie polície, živnostenského úradu a obchodnej inšpekcie. Mám šancu obnoviť tieto konania z roku 2011, na ktoré som dostala unisono zamietavé uznesenia?
Zipava sa rozrastie o tretiu etapu
Na okraji Stupavy neďaleko hlavného mesta pribudne novostavba. Developersko-stavebná spoločnosť Zipp z rakúskeho koncernu Strabag totiž rozbieha výstavbu tretej etapy Zipavy. Predpokladaný termín dokončenia je budúci rok.
Môžem zo stavebného sporenia vyplatiť súrodencov?
Financovanie bývania: Stavebný sporiteľ môže požiadať o zvýšenie cieľovej sumy, stavebný úver alebo medziúver
Kilometrová ihla vyrastie v Džidde
Mrakodrap Kingdom Tower (Kráľovská veža) v saudskoarabskej Džidde, ktorý začnú stavať na budúci týždeň, by mal mať 200 poschodí a dosahovať výšku jeden kilometer. Uviedla to americká spravodajská televízia CNN.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar