Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Zastavený skelet na Šancovej chce Finep rozhýbať
Projekt výstavby výškovej budovy na Šancovej ulici v Bratislave sa môže pohnúť ďalej. Na frekventovanej ulici dnes stojí len kostra budovy. Spoločnosť Finep SK, ktorá sa stala novým majiteľom pred niekoľkými rokmi, si však už nechala vypracovať novú architektonickú štúdiu. Podľa riaditeľky spoločnosti Olgy Petkovej ju v súčasnosti konzultujú s príslušným stavebným orgánom. "Začatie výstavby závisí od stanovísk dotknutých orgánov štátnej správy a prípadných podmienok, ktoré ešte budú požadovať," vysvetľuje O. Petkova.
Stavebníctvo podržali komerčné budovy
Stavebná produkcia v auguste medziročne klesla o 4 percentá, na 437,7 milióna eur, podľa predbežných údajov, ktoré oznámil Štatistický úrad SR. Prepad v tuzemsku bol ešte o niečo hlbší, ale zmiernil ho rast výkonov v zahraničí o 10,5 percenta.
Zuckermandel má všetky povolenia, začína pod zemou
Po siedmich rokoch príprav a s polročným posunom oproti pôvodným plánom sa začína výstavba novej štvrte v bratislavskom podhradí za 130 miliónov eur. Zuckermandel od developera J&T Real Estate získal napriek viacerým odvolaniam aktivistov všetky povolenia.
Alkoholik a fajčiar nežiaduci. Ako to dať do zmluvy o prenájme?
Vlastním chatu s celoročným užívaním s piatimi miestnosťami a spoločnými sociálnymi zariadeniami. Príležitostne prenajmem izbu nájomníkovi. Môžem s nájomníkom uzavrieť takú zmluvu, kde jednou z podmienok bývania je pravidelná platba nájomného vždy mesiac vopred? V prípade, že platbu mesiac vopred nezrealizuje (s výnimkou vážnych a preukázateľných dôvodov), tak podľa zmluvy berie na vedomie, že svoj pobyt ukončí posledným dňom, ktorý ma zaplatený. Ďalej by som chcel vedieť, či možno do zmluvy uviesť, že sa prijíma ako nefajčiar a nealkoholik a pri porušení týchto zmluvných ustanovení ukončí svoj pobyt.
Splatiť starú hypotéku novým hypoúverom?
Financovanie bývania: Pri refinancovaní do inej banky nedochádza ku strate nároku na pôvodný štátny príspevok
Ružinov chce stavebnú uzáveru na Štrkovci aj nové územné plány zón
Vedenie bratislavského Ružinova hovorí o stavebnej uzávere i nových územných plánoch. Regulovať výstavbu chce okolo jazera Štrkovec, v lokalite Ostredky, v Trnávke i v areáli chátrajúcej Cvernovky pri autobusovej stanici.
Predaj Eurovey bol najväčšou investíciou v strednej Európe
Investori tento rok opäť veria nehnuteľnostiam v Európe. Na ich nákupy minuli v prvom polroku 80 miliárd eur, o štvrtinu viac ako za prvých šesť mesiacov minulého roka. Objem investícií je tak najvyšší za posledných sedem rokov, uvádza poradenská spoločnosť KPMG v Barometri úverov na nehnuteľnosti.
Slnečnice - Mesto vytvoria v Petržalke novú štvrť
Južný okraj Petržalky sa vo veľkom rozrastie. Po rokoch príprav, prekresľovania, zmien spoluinvestorov, nafúknutia i spľasnutia realitnej bubliny sa má čoskoro začať stavať. Developerská skupina Cresco dala do predaja 348 bytov v rámci zóny pomenovanej Slnečnice – Mesto.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar