Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Nová Trnávka – stovka bytov Na križovatkách
V bratislavskej Trnávke sa chystá nová výstavba. Obytný komplex pod názvom Nová Trnávka prinesie necelú stovku bytov v lokalite Na križovatkách. Ide o rozmrazenie sedem rokov pripravovaného projektu, ktorému stavebné povolenie napokon miesto mestskej časti Ružinov vydával okresný úrad. Investorom je In Develop, s.r.o.
Nové pracovné miesta za dotáciu? Nezmysel
Minister práce a sociálnych vecí si myslí, že vytvoril a vytvára nové zamestnanecké miesta. On a pán Brocka v Sobotných dialógoch rozvinuli diskusiu o tejto téme. Zatiaľ čo minister si naozaj sebavedomo myslí, že vytvára nové miesta novými pravidlami, ktorým hovorí „aktívna politika trhu práce“, poslanec Brocka si myslí, že to tak nie je. Ale asi iba preto, že dnes tieto pravidlá „netvorí“ on.
Ako zachrániť dvestoročný dom
Do architektonickej ceny CEZAAR sa najprv ani nechcel hlásiť, ale kolegovia zo spriateleného ateliéru GutGut ho presvedčili. Jeho riešenie obnovy dedinského domu sa nakoniec dostalo nielen medzi nominovaných, ale získalo cenu v kategórii rekonštrukcií.
Kancelárske priestory v 3. štvrťroku zdraželi
Inzercia | Kancelarie.sk zverejňujú aktuálne informácie o výške čistého nájmu kancelárskych priestorov v Bratislave a Košiciach
Pri Justičáku chcú garáže pod parkom
Vedľa bratislavského Justičného palácu má vzniknúť podzemná parkovacia garáž. Ide o pozemky na Záhradníckej ulici pod malými parčíkmi s fontánami, ktorých prenájom schválili mestskí poslanci. Podľa materiálov predložených na zastupiteľstvo tu majú vybudovať podzemné garáže. Aktivisti to kritizujú.
Zastavený skelet na Šancovej chce Finep rozhýbať
Projekt výstavby výškovej budovy na Šancovej ulici v Bratislave sa môže pohnúť ďalej. Na frekventovanej ulici dnes stojí len kostra budovy. Spoločnosť Finep SK, ktorá sa stala novým majiteľom pred niekoľkými rokmi, si však už nechala vypracovať novú architektonickú štúdiu. Podľa riaditeľky spoločnosti Olgy Petkovej ju v súčasnosti konzultujú s príslušným stavebným orgánom. "Začatie výstavby závisí od stanovísk dotknutých orgánov štátnej správy a prípadných podmienok, ktoré ešte budú požadovať," vysvetľuje O. Petkova.
Stavebníctvo podržali komerčné budovy
Stavebná produkcia v auguste medziročne klesla o 4 percentá, na 437,7 milióna eur, podľa predbežných údajov, ktoré oznámil Štatistický úrad SR. Prepad v tuzemsku bol ešte o niečo hlbší, ale zmiernil ho rast výkonov v zahraničí o 10,5 percenta.
Zuckermandel má všetky povolenia, začína pod zemou
Po siedmich rokoch príprav a s polročným posunom oproti pôvodným plánom sa začína výstavba novej štvrte v bratislavskom podhradí za 130 miliónov eur. Zuckermandel od developera J&T Real Estate získal napriek viacerým odvolaniam aktivistov všetky povolenia.
Alkoholik a fajčiar nežiaduci. Ako to dať do zmluvy o prenájme?
Vlastním chatu s celoročným užívaním s piatimi miestnosťami a spoločnými sociálnymi zariadeniami. Príležitostne prenajmem izbu nájomníkovi. Môžem s nájomníkom uzavrieť takú zmluvu, kde jednou z podmienok bývania je pravidelná platba nájomného vždy mesiac vopred? V prípade, že platbu mesiac vopred nezrealizuje (s výnimkou vážnych a preukázateľných dôvodov), tak podľa zmluvy berie na vedomie, že svoj pobyt ukončí posledným dňom, ktorý ma zaplatený. Ďalej by som chcel vedieť, či možno do zmluvy uviesť, že sa prijíma ako nefajčiar a nealkoholik a pri porušení týchto zmluvných ustanovení ukončí svoj pobyt.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar