Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Slovenský nákupný ošiaľ
Keď bol kolega pred časom na pracovnej ceste vo Viedni, vypočul si zaujímavú diskusiu. Nová viedenská železničná stanica Hauptbahnhof, okolo ktorej vyrastá multifunkčná štvrť plná kancelárskych vežiakov, parkov a nových bytov, totiž priniesla aj obchodné centrum.
BMW otvorilo showroom vedľa Audi Centra v Dúbravke. Postavil ho J. Malchárek
Rozostavaná hala vedľa Audi Centra v bratislavskej Dúbravke je už hotová. Hoci pôvodne sa hovorilo o skladovej hale pre nové vozidlá, napokon tu vzniklo oficiálne zastúpenie mníchovskej automobilky BMW pod názvom BMW Group M.
Bývanie vo Viedni: prílev obyvateľov udržuje dopyt a ceny
Viedeň sa každoročne rozrastie o vyše 20-tisíc nových obyvateľov. Prílev ľudí do najrýchlejšie rastúcej metropoly v Európe vytvára tlak na ceny bývania. Počas tohto roka si udržiavali medziročný nárast okolo osem percent. Spoločnosť Soravia Capital očakáva podobný vývoj aj v budúcom roku.
Návrh na obnovu sanatória na Železnej studničke je už známy
Diskusia o budúcej podobe nevyužívaného sanatória a celého rehabilitačného areálu v zeleni Malých Karpát postupuje ďalej. Kultúrnu pamiatku plánuje investičná skupina Arca Capital zrekonštruovať a pridať k nej novostavbu. Pribudnúť majú aj menšie apartmánové domy, zámer predložený štátnym orgánom hovorí aj o spornej revitalizácii kúpaliska.
V Michalovciach vyrastie obytná štvrť Domio
Na okraji Michaloviec pripravuje miestna spoločnosť Ingema novú obytnú zónu Domio. Na ploche 24-tisíc štvorcových metrov prinesie 36 päťizbových rodinných domov troch typov.
Predaj darovaného bytu. Je príjem oslobodený od dane?
Matke som darovala byt v roku 2014. Byt som získala kúpou v septembri 2010 a od tohto času tam mám aj trvalý pobyt. Moja mama uvažuje o tom, že byt predá. Predajná cena bude pravdepodobne nižšia ako cena, za ktorú som ho kúpila ja. Bude pri predaji bytu platiť daň?
Prečo architekti hľadia na Leopoldov
„Verejné obstarávanie, v ktorom je rozhodujúcim kritériom architektonická kvalita a nie najnižšia ponuková cena, je na Slovensku výnimočnou udalosťou.“ To je známy a dlhodobo rezonujúci fakt, ktorý osvetľuje architektonickú úroveň domácich verejných stavieb. Výnimočnosť či priam revolučnosť uvedeného citátu je v tom, že nebol odpočutý na večierku architektov, ale ide o úvodnú pasáž z vyhlásenia architektonickej súťaže na verejnú stavbu.
Kúpeľňa v štýle glamour
Dajte pozor, aby ste kultivovaný priestor nepretvorili na niečo gýčové
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar