Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Viladom Komenského prinesie v Bystrici 40 bytov
Banská Bystrica sa rozrastá o rezidenčnú novostavbu. V lokalite na Jesenskom vŕšku vyrastá päťpodlažný bytový dom s názvom Viladom Komenského, ktorý prinesie 42 bytov. Investorom je bratislavská spoločnosť GW Development, s.r.o.
Bratislavská Cvernovka zmenila majiteľa, YIT chce vytvoriť novú štvrť
Komplikovanému a zdanlivo nekonečnému príbehu menom Cvernovka v Bratislave môže byť koniec. Rozsiahle územie vedľa autobusovej stanice v hlavnom meste od predošlých francúzskych vlastníkov získala fínska developerská skupina YIT, ktorá tu plánuje postaviť novú rezidenčnú štvrť. V metropole má aj iný obdobný projekt – Stein.
V Nemecku postavia za rok štvrť milióna bytov, potrebujú o stotisíc viac
Nemecká vláda očakáva tento rok dokončenie 260-tisíc až 270-tisíc nových bytov, z toho asi 120-tisíc nájomných. Spolková ministerka výstavby Barbara Hendricksová však podľa novín Immobilien Zeitung uvádza, že krajina potrebuje ročne minimálne 350-tisíc nových bytov. Odborníci hovoria dokonca o štyristotisíc jednotkách.
Zastrešiť sa „dáždnikom“ alebo nie?
Názor | Keď som začínal v realitách pred 10 rokmi, prvé čo mi napadlo je, že sa zapojím do nejakej známej siete realitných kancelárií. Povedia mi, ako to mám robiť, čo mám robiť, s kým, za koľko a kedy to mám robiť. Samozrejme, že som rátal s nejakým poplatkom a následne percentom z obratu, tak ako fungujú všetky franšízové koncepty na svete. A fungujú už viac ako 100 rokov a je ich stále viac.
Elektrárne Žilina chcú spojiť bývanie, prácu a kultúru
Priemyselný komplex s pamiatkovo chránenými budovami sa má zmeniť na živý mestský blok
Predčasné splatenie hypotéky. Banka zinkasuje menej alebo celkom nič
Financovanie bývania: Splatiť časť hypoúveru bude možné pri výročí bez poplatku alebo kedykoľvek už len za 1 percento
PKO zbúrajú, v River Parku 2 ho nahradí planetárium
Roky chátrajúci bratislavský Park kultúry a oddychu (PKO) na nábreží Dunaja sa má celý zbúrať. Súčasťou pokračovania komplexu River Park 2 má byť futuristické planetárium, mediatéka, centrálne námestie a obnovená nábrežná promenáda s mólom. Kompromisný návrh, ktorý je výsledkom dohody primátora Iva Nesrovnala s investorom projektu Henbury Development, dnes predstavili mesto a architekt zámeru na verejnej prezentácii.
Obce budú za nové stavby chcieť poplatok. Investorom sa to nepáči
Zákon o miestnom poplatku za rozvoj mal veľké ambície vniesť poriadok do územia zaťažovaného výstavbou, v piatok parlamentom schválená verzia však podľa developerov dáva samosprávam veľké príležitosti na korupčné správanie.
Galériu Lučenec otvoria tento týždeň
Prvé moderné nákupné centrum v 28-tisícovom Lučenci otvorí po pätnástich mesiacoch výstavby tento štvrtok 26. novembra. Na celkovej ploche 22 788 štvorcových metrov bude päťdesiat obchodov, multikino, gastro prevádzky aj kancelárie. V podzemnej garáži je 160 parkovacích miest.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar