Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Prečo v Trenčíne nebude Aupark
Trenčiansky Aupark po rokoch naťahovania sa a rokovaní napokon nevyrastie. Informácia z tohto týždňa hovorí o zrušení plánov na výstavbu nového obchodného centra na pešej zóne krajského mesta. Prečo sa developerská skupina HB Reavis rozhodla od zámeru ustúpiť?
Predaj bytu a kúpa nového v daňovom priznaní
V roku 2011 som kúpila byt za 143 000 eur. Po troch rokoch ho predávam za 137 000 eur, ale následne si kupujem byt za 119 000 eur. V predávanom byte som pochopiteľne bývala, mala trvalý pobyt, ale len tri roky. Ako mám predaj a následnú kúpu bytu vysporiadať v daňovom priznaní?
Malé Krasňany chystajú štart prvej etapy
Developerská spoločnosť Lucron pripravuje výstavbu prvej etapy bytového projektu Malé Krasňany na začiatku Rače. Dom s 87 bytmi sa má začať stavať na jar budúceho roku a hotový má byť na jeseň 2016. V ďalších etapách sú v pláne ešte tri bytovky a apartmánový Senior House.
Do Digital Parku III mieri potravinár Mondelez
Petržalský administratívny komplex Digital Park má nového nájomcu. V súčasnosti nenaplnená tretia fáza sa sčasti zaplní americkou spoločnosťou Mondelez venujúcou sa najmä cukrovinkám a občerstveniu. Vznikla zo známej potravinárskej firmy Kraft Foods. V projekte od developerskej skupiny Penta si prenajme viac než 5-tisíc štvorcových metrov.
Rekonštrukcia SNG sa presunula na jeseň
Rekonštrukcia bratislavského sídla Slovenskej národnej galérie (SNG) by sa konečne mala začať na jeseň. Jarný začiatok dlho odkladaných prác odsunulo zložité verejné obstarávanie. Podľa vyjadrenia hovorcu ministerstva kultúry Jozefa Bednára je výber dodávateľa stavebných prác vo fáze vyhodnocovania ponúk.
Kocka so supermarketom CBA bude aj v Modre a Martine
Práce na šiestom malom nákupnom centre siete Kocka sa začali v Martine. Prestavba bývalého obchodného centra Spektrum na ulici M. R. Štefánika má byť hotová začiatkom budúceho roka a otvárať by sa malo vo februári.
Aupark v Trenčíne napokon nebude
Plánované obchodné centrum Aupark v Trenčíne nevyrastie. Developerská skupina HB Reavis sa rozhodla zámer po rokoch naťahovania, nevôle niektorých miestnych obyvateľov a mestských poslancov, ako aj problémoch s pozemkami, zrušiť. V piatok má dohodu o zrušení schváliť zastupiteľstvo, predložil ju primátor Richard Rybníček.
Ako zatepľovať paneláky – Diel 4: Výber stavebného dozoru
Stavebný dozor musí postupovať vždy v prospech zákazníka a v zmysle projektovej dokumentácie. Akékoľvek náznaky benevolencie v prospech realizačnej firmy sú neprípustné. Znie to ako samozrejmosť, ale v praxi sa často stáva, že výberom neschopného stavebného dozoru je spokojnosť zákazníka až na poslednom mieste. Najčastejšie si vlastníci bytov vyberajú stavebný dozor na základe referencií od známych.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar