Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Byty sa predávajú, obchody pribúdajú. Neprepáľme to znova
Ešte to nie je zlatá baňa, ale už ani studňa, ktorá len utopí peniaze. Slovensko zažíva malý realitný boom, pribúdajú nové byty, obchodné i kancelárske komplexy. Do diskusie vstupuje samospráva so svojimi niekedy nerealistickými požiadavkami. Prebúdzajú sa aj špekulanti a investori hľadajúci bezpečné úložisko financií.
Nová podoba 3nity je už známa, vzniknú tri veže CityPark Ružinov
Takmer tri roky po tom, čo sa prepadla polyfunkčná podnož projektu 3nity v bratislavskom Ružinove je známa jeho nová podoba. Súčasný vlastník, ktorým je stavebno-developerská spoločnosť Metrostav, zbúra veľkú časť plánovaných obchodných plôch a nahradí ich zeleňou. Projekt získal meno CityPark Ružinov, prvé predstavenie prebehne na dnešnej TREND konferencii Reality a development.
Firma v Číne si ako sídlo postavila loď zo Star Treku
Star Trek si za tie desiatky rokov produkcie získal milióny fanúšikov. Radi sa o mimoriadnej úspešnej scifi sérii medzi sebou rozprávajú, sledujú seriály, čítajú komiksy a donekonečna rozoberajú konkrétne scény a vybavenie vo filme. Asi žiadny z nich to ale nedotiahol tak ďaleko ako Číňan, ktorý sa rozhodol ako sídlo svojej firmy postaviť loď zo Star Treku.
Veľký hlad investorov a veľa projektov na predaj. V Česku je pretlak peňazí
Česká republika je čoraz väčším lákadlom pre obrie realitné fondy a investorov. Prostredie lacných peňazí a nízkych úrokov zvyšuje dopyt po nehnuteľnostiach, o ktoré by predtým nikto ani nezakopol. Realitné transakcie môžu opäť trhať rekordy, jedným z ťahúňov bude asi aj najväčšie nákupné centrum na Letňanoch patriace potravinovému reťazcu Tesco. K jeho predaju sa totiž schyľuje.
Dve tretiny nových bytov sa predajú z papiera
Ideálny nový byt v Bratislave sa nachádza niekde medzi Trnavským a Račianskym mýtom. Je 2,5-izbový s rozlohou 64 štvorcových metrov a k tomu má desaťmetrovú terasu. Stojí takmer 141-tisíc eur vrátane pivničnej kobky a treba si k nemu dokúpiť parkovacie státie v garáži za desaťtisíc eur. Nie je to reklama na nový projekt, ale výsledok prieskumu dopytu po novom bývaní od poradenskej spoločnosti JLL Slovakia.
Spustnutý priestor pred Hlavnou stanicou sa dočká úprav. Na investora sa čaká
Hoci bratislavská Hlavná stanica by potrebovala výraznú obnovu, zmluvy medzi mestom a investorom ju nateraz nedovoľujú. Magistrát sa preto rozhodol pre menšie zmeny v podobe odstránenia reklamných zariadení, vytvorenia bezbariérových prístupov k nástupištiam či obnovy povrchov.
Prvý Bauhaus na Slovensku otvorí oproti Avionu budúci týždeň
Po pár týždňoch teasingovej bilbordovej kampane zverejnil hobby market Bauhaus termín otvorenia prvej slovenskej predajne. V bratislavskej lokalite Pharos oproti známemu obchodnému centru Avion vedľa diaľnice D1 otvorí budúci týždeň. Konkrétne 4. júna.
Muchovo námestie – stovka bytov v Petržalke pri Starom moste
Developerská spoločnosť VI Group dnes spustila predaj prvej polovice z vyše 120 bytov a apartmánov v novom projekte Muchovo námestie. Dve deväťpodlažné bytovky prepojené parterom a podzemnou garážou vyrastú na rovnomennom námestí na začiatku Petržalky pri Starom moste.
Mýtus: Pri refinancovaní hypotéky splácam úroky znova
Rozmýšľam nad refinancovaním hypotéky. Čerpal som ju v roku 2010 vo výške 82 300 eur s dobou splatnosti 30 rokov a s úrokovou sadzbou 4,48% p .a.. „Moja“ banka mi teraz po skončení 5-ročnej fixácie ponúka novú úrokovú sadzbu vo výške 2,5% p. a. Konkurenčná ponuka sa pohybuje na úrovni okolo 2% p. a. Zamestnanec banky mi tvrdí, že refinancovanie sa neoplatí, nakoľko som už zaplatil časť úrokov a po prenose hypotéky do inej banky by som ich musel opätovne splácať od začiatku. Tým by som hypotéku výrazne preplatil. Je to naozaj pravda?
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar