Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Zomrel Štefan Šlachta, bývalý hlavný architekt Bratislavy
Vo štvrtok podvečer zomrel vo veku 76 rokov významný slovenský architekt, profesor Štefan Šlachta. Prehral boj s chorobou, zomrel v kruhu rodiny, informovala manželka Daniela Šlachtová tlačovú agentúru TASR. Pohreb sa uskutoční vo štvrtok 2. júna o 11.45 v bratislavskom krematóriu.
V stavebníctve ide karta budovám
Stavebná produkcia dosiahla v marci hodnotu 316,2 milióna eur, podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR. V porovnaní s minulým rokom klesla o 0,4 percenta, po zarátaní cenových zmien. Najdynamickejšie, na vyše 147 miliónov eur stúpla výstavba nebytových budov. Medziročný rast viac než o pätinu sa prejavil aj vyšším, až 46,5-percentným podielom tohto segmentu na celkovej stavebnej produkcii.
Kontroverzná firma s nedokončenými nadstavbami spúšťa ďalšiu v Ružinove
Budovanie nadstavieb v lukratívnych lokalitách pokračuje. Najnovšie sa rozbieha na Cyrilovej ulici v bratislavskom Ružinove, neďaleko nákupného centra Central. Projekt napriek nesúhlasu obyvateľov bytovky prevzala firma spojená s meškajúcimi prácami a vytopenými bytmi na viacerých nadstavbách. Doteraz má niektoré nedokončené projekty.
Stein2 spustil predaj druhej etapy
Developerská spoločnosť YIT Slovakia pustila do predaja druhú fázu svojho zatiaľ najväčšieho projektu Stein2. Po tom, čo predala dve tretiny z prvej fázy, ponúka ďalších 70 z celkovo takmer stovky bytov v bloku pozdĺž Blumentálskej ulice.
Ľudia museli opustiť päť novostavieb pre narušenú statiku
Desiatky ľudí z pražskej štvrte Libeň sa museli vysťahovať pre narušenú statiku piatich novostavieb projektu Galerie nad Vltavou. Podľa Českého rozhlasu musí developer komplexu Metrostav Development opraviť päť domov so 126 bytmi.
ASB Gala 2016 vyhlasovalo víťazov
Časopis ASB v spolupráci s týždenníkom TREND zorganizoval 19. mája 2016 jubilejný 10. ročník slávnostného odovzdávania ocenení spoločnostiam a jednotlivcom pôsobiacim v oblasti stavebníctva, architektúry a developingu.
Twin City a Rosum, kancelárií pribudne toľko ako za tri roky dokopy
Po otvorení Bory Mall sa zdalo, že Bratislava už nemá priestor pre ďalšie veľké nákupné centrum. Obchodná plocha na obyvateľa narástla na vyše trojnásobok európskeho priemeru. Pozornosť investorov sa sústredila na špecializované formáty.
HB Reavis nakupoval oproti parlamentu v Budapešti, historickú fasádu zachová
Pôvodom slovenská developerská skupina HB Reavis kúpila tretiu budovu v maďarskom hlavnom meste. Historický palác Bem sa nachádza na západnej strane Dunaja oproti známemu parlamentu. V súčasnosti ide o chátrajúci objekt. Predávajúcim bola spoločnosť Europa Property Fund.
Obnova má malú intenzitu, ale veľký potenciál
Stavebné práce na obnove budov vlani mierne prekročili miliardu eur, čo bola najvyššia hodnota od začiatku milénia. Význam opráv vo výkonoch stavbárov na bytových budovách ostatné štyri roky stúpal a vlani tvoril bezmála štyridsať percent z vyše miliardy eur, prestavanej na bytoch.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar