Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Bývalý hotel Palace ide do dražby
Po areáli bývalého pivovaru Stein ide do dražby ďalšia nehnuteľnosť v centre Bratislavy z konkurzu skupiny Orco. Na predaj je dom na rohu Poštovej a Obchodnej ulice známy ako bývalý hotel Palace.
Novostavba Boria má problém s fasádou, opravujú ju
Otázky o trvácnosti novostavieb sú pomerne časté a týkajú sa najmä projektov z čias boomu. Projekt Boria za predajňou Billa na Bajkalskej dáva za pravdu skeptikom. Bez rozsiahlej opravy fasády sa nedožila ani prvého desaťročia. Bežia práce na obnove vonkajšieho povrchu.
Najväčšia demolícia mala nahradiť ohňostroj
Aktualizované 15. apríla 2014 o 14.00: Najväčšie búranie v histórii Európy mala sledovať v priamom prenose miliarda ľudí. Päť vežiakov, ktoré sú kontroverzným symbolom škótskeho Glasgowa, malo padnúť za 15 sekúnd počas otváracieho ceremoniálu hier Commonwealthu. Demolícia mala nahradiť tradičný ohňostroj.
Ako izolovať vonkajšiu stenu domu?
Stavebná poradňa: Proti zemnej vlhkosti sa používa vodorovná a zvislá izolácia
Byty na rast produkcie nestačili
Stavebná produkcia vo februári medziročne klesla o 3,5 percenta, na 233,3 milióna eur. Predbežné údaje Štatistického úradu SR tak znamenajú najnižšie hodnoty za druhý mesiac od roku 2009, ale porovnateľné s vlaňajškom. Vo februári minulého roka však stavebnú výrobu podržala rastúca inžinierska výstavba, kým v tomto roku to boli byty a popri nich aj vyššie stavebné výkony v zahraničí.
Prečo v Steine treba stavať a prečo je prístup aktivistov škodlivý
Názor | Pivovar Stein. Dokument o výrobe piva v Bratislave, ktorý už niekoľko rokov chátra. Ukazuje historické súvislosti, dokazuje, že aj v širšom centre hlavného mesta fungovala továreň. Má nespochybniteľnú hodnotu a túto treba nejakým spôsobom zachovať. Potiaľto argumentom aktivistov a pamiatkarov rozumiem.
Grunt stavia na Kramároch štyridsiatku bytov
Developerská spoločnosť Grunt po rokoch rozbieha ešte pred krízou naplánované projekty. Prvý z nich, bytový dom na Vlárskej ulici na bratislavských Kramároch, sa už začal stavať. Dokončený by mal byť v novembri.
Moderna so štipkou nostalgie
Svetová architektúra. V polovici marca otvoril holandský kráľ Viliam Alexander rotterdamskú hlavnú stanicu Rotterdam Centraal, ktorej dizajn s dramatickým priečelím sa vyníma spomedzi stavieb tohto typu.
Ceny bývania: juh proti severu
Záver vlaňajška potvrdil trendy vo vývoji cien bývania v Európskej únii z celého roka. Pokles priemerných cien domov a bytov sa podľa údajov európskeho štatistického úradu Eurostat postupne zmierňoval.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar