Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Počiatek rozbiehal na Liptove rezort. Nazbieral státisíce, stále nefunguje
Pri téme prideľovania eurofondov v turistickom ruchu dlhoročným podnikateľom v biznise často zovrie hrdlo. Kým etablovaní hráči často nemajú nárok na príspevok od štátu, ktorý by mohli využiť na rozšírenie služieb či modernizáciu, no name firmy bez akýchkoľvek skúseností sa bez problémov dostanú k státisícom z eurofondov, ktoré neraz skončia v nefunkčných projektoch.
Investori koncom roka vo veľkom nakupovali
Predvlaňajší takmer rekordný objem vďaka predaju polyfunkčného centra Eurovea síce realitné investície na Slovensku nedosiahli, záver minulého roka však priniesol viacero veľkých transakcií, ktoré celkovú sumu vytiahli nad 400 miliónov eur. Počas celého roku 2015 boli najaktívnejším sektorom priemyselné a logistické nehnuteľnosti.
Virtuálna realita mení kúpu bytu na počítačovú hru
Keď dnes prídete k developerovi na predajné miesto informovať sa o ponuke, dostanete v prvom rade obrázky, vizualizácie ideálneho bytu, fotogenické výhľady, pôdorysy, v lepšom prípade technické výkresy. V budúcnosti to možno budú len 3D okuliare. V nich budete vidieť svoj budúci byt takmer rovnako, ako by ste v ňom fyzicky boli. Len technológia ešte musí dospieť.
Pod Kopcami vyrastie osemdesiat bytov
V lokalite Pod Kopcami na severnom okraji Stupavy sa pripravuje výstavba novej obytnej zóny. Jej prvá fáza má na ploche 1,4 hektára priniesť sedem rovnakých bytových domov s celkovo 77 bytmi a 143 parkovacích miest.
IAD Investments nakupoval v Českej republike
Do portfólia českého ZFP realitního fondu pribudlo obchodné centrum. Ide o projekt OC Frýda vo Frýdku-Místku neďaleko Ostravy, ktoré je jediným nákupným strediskom v centre mesta s takmer 60-tisíc obyvateľmi. Za transakciou bola aj slovenská správcovská spoločnosť IAD Investments.
Pozemok pri Prístavnom moste zmenil majiteľa v dražbe
Rozsiahle parcely so starými objektmi na ulici Mlynské Nivy pri bratislavskom Prístavnom moste majú nového vlastníka. Pozemok s výmerou vyše 2,8 hektára nachádzajúci sa za garážami na Prístavnej ulici získala v dražbe domáca spoločnosť Koruna Finance, s.r.o.
Swiss Re do Twin City napokon nejde
Aktualizované; HB Reavis prišiel o veľkého nájomcu. Približne pred rokom ohlásený prenájom nových priestorov v rozostavanom multifunkčnom komplexe Twin City v bratislavskej lokalite Mlynské Nivy, si totiž firma rozmyslela. Swiss Re sa do projektu sťahovať s veľkou pravdepodobnosťou nebude.
Najväčšiu tržnicu sveta, istanbulský Veľký bazár, čaká rekonštrukcia
Jednu z najnavštevovanejších turistických atrakcií sveta – Veľký bazár v tureckom Istanbule – čaká rekonštrukcia. Podľa starostu štvrte Fatih, v ktorej sa krytý komplex zhruba štyri a pol tisíca obchodov nachádza, môžu opravy trvať až desať rokov a vyjdú na zhruba 50 miliónov eur.
V Senci pribudne ďalšia hala
Dopyt po nových logistických plochách na Slovensku ďalej rastie. Developerská spoločnosť Goodman, ktorá má priestory v najväčšej zóne tohto typu v krajine, chce stavať novú halu. V lokalite medzi Sencom a Pezinkom tak pribudne ďalších viac než 12-tisíc štvorcových metrov plôch.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar