Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia
 V ankete hlasovalo spolu ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Nemocnica s rajskou záhradou vznikne v Miláne
Talianske štúdio Stefano Boeri Architetti sa presadzuje nápaditými projektami, ktoré kombinujú mestské prostredie a výrazné prírodné prvky. Nedávno predstavilo víziu vertikálnych záhrad a lesného mesta – futuristické mestečko vybudované v Číne, ktoré bude obklopené miliónom rastlín a obrastené 40-tisíc stromami. Štúdio sa tak snaží prísť na spôsob, ako jednoducho a účinne bojovať proti mestskému smogu a zároveň esteticky zveľadiť betónové mestské scenérie. Ďalším zaujímavým projektom tohto štúdia je zelená nemocnica.
Infografika: Vežiaky, ktoré zmenia panorámu Bratislavy
V Bratislave vyrástlo za posledných osemdesiat rokov od Manderláka po Panorama City vyše päťdesiat výškových budov. Z toho až tri štvrtiny po roku 2000. Developeri pripravujú alebo už stavajú desiatky ďalších. Pozrite si tie, ktoré najviac zmenia panorámu hlavného mesta v porovnaní so súčasnými najvyššími budovami.
Záznam v úverovom registri aj bez pôžičky a úveru
Financovanie bývania: Povolené prečerpanie na kreditnej karte a jeho včasné nesplácanie môže zastaviť žiadosť o hypotéku
Ako sa kupujú novinári? Od štátu dostali zadarmo 255 bytov
Azerbajdžanský prezident Ilham Alijev oslávil Národný deň tlače v krajine štedro a veľkolepo. Sviatok, ktorý je 22. júla a ktorý začal výrazne presadzovať bývalý prezident Hejdar Alijev, jeho otec, využil I. Alijev na to, aby novinárom daroval 255 bytov zadarmo. V krajine, v ktorej má nezávislosť médií pochybnú povesť, ide o podozrivé gesto.
Realitný boom pre Jaguar už dosiahol vrchol
Realitný boom v Nitre v súvislosti s príchodom automobilky Jaguar Land Rover už dosiahol vrchol a ceny bytov začali klesať. Nitra si za posledné dva roky prešla búrlivým vývojom na trhu s nehnuteľnosťami, na ktorý nebola vôbec pripravená, tvrdí predseda Správnej rady Združenia realitných kancelárií Slovenska Marek Šubrt.
Na Vinohradoch pripravujú hotel, ponúkne aj byty
Na hotelový trh v Bratislave mieri nový hráč. Spoločnosť RXT chce v mestskej časti Nové Mesto zbúrať budovu bývalého Výskumného ústavu vinohradníckeho a vinárskeho a na jej mieste postaviť polyfunkčný objekt Wine House. Okrem ubytovania poskytne aj desiatku bytových jednotiek.
Na kancelársky trh v Bratislave mieria dlho očakávané projekty
Kancelársky trh v Bratislave čakajú turbulentné mesiace. Dokončenia sa totiž dočká viacero dlho očakávaných projektov. Záujem o nové priestory stále je. Dokazujú to aj aktuálne štatistiky Bratislava Research Forum, ktoré zaznamenali v druhom štvrťroku pokles neobsadenosti.
Vychválené londýnske byty od vzniku nik nekúpil. Prázdne sú už 5 rokov
Developeri sa v čase dokončenia budovy chválili, že exkluzívne apartmány v novopostavenom mrakodrape sa vypredajú rýchlo, vraj im bude stačiť okolo 20 telefonátov a byty budú ihneď rozchytané. Mýlili sa.
V Petržalke prekresľujú projekt, namiesto kancelárií postavia 336 bytov
Na bratislavskom realitnom trhu ožíva ďalší predkrízový projekt. Komplex, ktorý investor predstavil verejnosti pod menom Emporia, mal na Panónskej ceste ponúknuť 22-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov. Už teraz je isté, že tieto plány zostanú len na papieri. Pozemky zmenili majiteľa a nový investor chce na ich mieste stavať rezidenčný komplex.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar