Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Bytovku v Petržalke zmenšili a dostala prvé povolenia
Na južnom okraji bratislavskej Petržalky má vyrásť Dolnozemská brána. Ide o bytovku dnes nazvanú Vazex, proti ktorej v roku 2008 na vrchole realitného boomu protestovali obyvatelia susedných domov. Mestská časť pred časom vydala územné rozhodnutie na zmenšený projekt.
Ministerstvo chce spustiť register bytov za 8,5 milióna
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja vyhlásilo verejnú súťaž na zhotovenie, údržbu a prevádzku Informačného systému Register bytov. Predpokladaná cena za poskytnutie tejto služby je 7,1 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 8,52 milióna vrátane dane.
Starému mostu chýba už len sto metrov
Bratislavský Starý most má už 268 metrov a k staromestskému brehu Dunaja mu chýba len sto metrov. Od štvrtka prebiehal technicky náročný výsuv takmer 80-metrovej mostnej konštrukcie. Celý most má byť hotový do 15. decembra.
Na juh od Bratislavy pribudne 120 pozemkov
V lokalite na juh od hlavného mesta neďaleko Dunajskej Lužnej vzniká nová obytná zóna. Projekt pomenovaný Alej Hrušov má v malej obci Kalinkovo priniesť 120 stavebných pozemkov, na ktorých zasieťovaní sa v súčasnosti pracuje.
Pod Hlavnou stanicou rastie sedempodlažná bytovka
Starší prízemný dom medzi dvojicou viacpodlažných stavieb na Palárikovej ulici pri bratislavskej Hlavnej stanici nahradí sedempodlažná bytovka. Novostavba po búraní pôvodného domu už od jari vyrastá. Aktuálne sa stavia štvrté podlažie.
Čistý príjem z prenájmu je nízky. Podať priznanie?
Som poberateľka starobného dôchodku a prenajímam byt v mojom vlastníctve. Z tohto dôvodu som aj evidovaná na daňovom úrade. Mesačný príjem od nájomcu je 260 eur, čo je 3120 eur ročne. Výdavky za nájom, energie a internet predstavujú ročne 1728 eur. Môj čistý príjem z prenájmu tak dosahuje 1392 eur. Som povinná ako dôchodkyňa podať daňové priznanie, keď skutočný príjem je menej ako 1901 eur?
Bratislavské hotely sa čoraz lepšie plnia turistami
Hotelov v Bratislave síce nie je málo a výstavba nových sa v posledných rokoch výrazne spomalila, existujúce sa však tešia rastúcej obsadenosti i zvyšujúcej sa výnosnosti za izbu. Hovorí o tom štúdia poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield (C&W). Slovenská metropola je však stále najlacnejšia v regióne.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar