Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Prikrčený svetielkujúci kolos Zahy Hadid
Na konci marca otvorili multifunkčný komplex Dongdaemun Design Plaza (DDP) v kórejskom Soule. Dongdaemun, v preklade Veľká východná brána, je stará obchodná štvrť v okolí rovnomennej historickej brány.
Dom na Obchodnej prerobia na nájomné byty
Výrazný nedostatok sociálnych nájomných bytov a nové možnosti ich financovania prebudili aktivitu samospráv po celom Slovensku. Viacero projektov sa chystá aj v Bratislave.
Štartovacie byty Miletičova 60 už poznajú budúcu podobu
Na Miletičovej sa pripravuje ďalší projekt štartovacieho bývania. Budova na Miletičovej 60, ktorá len koncom vlaňajška získala územné rozhodnutie na prestavbu na menšie byty, už má svoju budúcu podobu a vizualizácie. Ceny ešte známe nie sú.
Prídeme o byt kvôli dlhom na odvodoch?
Po ukončení dedičského konania sme sa dvaja súrodenci stali vlastníkmi bytu po matke rovným dielom. Obidvaja sme dlhodobo nezamestnaní. Moja sestra má ale podlžnosti v Sociálnej poisťovni a v súčasnosti rieši túto pohľadávku exekútor. Ja nemám žiadne dlhy alebo nevyriešené pohľadávky. Môže exekútor siahnuť na byt, ktorý sme zdedili po matke minulý rok? Môžeme o tento byt prísť?
Detská izba v korune stromu
Interiérová poradňa: Nazrite do sveta plného fantázie ako v rozprávke Alica v krajine zázrakov
J&T RE ostáva v Bratislave, Moskve a Prahe
Kancelársky trh v hlavnom meste je v súčasnosti najmä o „točení“ rovnakých nájomcov a ich presúvaní z horších budov do lepších. Staršie nehnuteľnosti tak ostávajú prázdne a sú buď potrebné ich rekonštrukcie alebo prenájom za nižšiu cenu. Na výšku nájomného sa tlačí napriek tomu, že v nákladoch firmy tvorí menej než 10-percentnú položku, odznelo na konferencii Stavebného-fóra.sk.
Hotel s cestujúcimi izbami
Hive-inn alebo Úľový hotel umožňuje izbám z použitých lodných kontajnerov cestovať. Konštrukcia pôsobí ako úľ, do ktorého môžu izby vojsť a vyjsť z neho ako včely. S úľovým hotelom súťaží hongkongské štúdio OVA v tohtoročnej súťaži radikálnych inovácií.
Megaprojekt J. Širokého pri Slimáku prehodnocujú
Krížom cez križovatku oproti bratislavskému Manhattanu je plánovaný ďalší vežiak. Spoločnosť Wigro Trade Center zo skupiny Juraja Širokého kreslila 30-poschodový objekt so stovkami bytov, administratívne priestory, park a ďalšiu výstavbu namiesto niekdajšieho mlynu a pekárne. Medzičasom si časť pozemku vzala Billa a zvyšok zamrzol.
Musí sused omietnuť plot aj z druhej strany?
Náš nový sused v rodinnom dome zbúral starý plot a postavil nový betónový, podľa práva pravej ruky. Plot je teda jeho majetkom. Svoju stranu dokončil novou omietkou, druhú, teda našu stranu však odmietol omietnuť. V Občianskom zákonníku a ani v ani stavebnom zákone sme nenašli nič, čo by ho k tomu zaväzovalo. Môže odmietnuť našu stranu omietnuť? Viete nám poradiť postup ako by sme ho k tomu mohli prinútiť?
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar