Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Rezidencia pri radnici štartuje predaj nových bytov
V Košiciach sa chystá ďalší developerský projekt. Česká skupina CTR spúšťa predaj nových bytov v komplexe Rezidencia pri radnici neďaleko historického centra. Stavať chce začať už v najbližších mesiacoch.
Nízke ceny už stavbárov netrápia, stavebný boom ich tlačí nahor
Vzhľadom na rast stavebného sektora prestali byť pre riaditeľov stavebných spoločností najväčším problémom v podnikaní nízke ceny realizovaných zákaziek. V tohtoročnom prieskume ich prekonala byrokracia a nekvalitná legislatíva, ktorá získala horšie hodnotenie.
Zóna Chalupkova: Z buriny vyrastá v Bratislave nová štvrť
Burina, náletová zeleň, staršie kancelárie, nočné podniky, rozostavané stavby aj moderné sídla firiem. Zóna Čulenova na okraji bratislavského centra ponúka ozaj rôznorodý pohľad na to, ako môže metropola vyzerať.
Velux v Partizánskom sa rozšíril, pribudnú desiatky pracovných miest
Dánska skupina plánuje ešte v tomto roku rozšíriť výrobu bezúdržbových strešných okien až o 40 percent. Súčasné výrobné kapacity tak využije na maximum, preto v Partizánskom materská spoločnosť investovala šesť miliónov eur do výstavby dvoch nových hál.
Apollo 1 má mať narušenú statiku, niektoré firmy odišli
Bratislavské biznis centrum Apollo 1 na Prievozskej ulici má mať narušenú statiku. Dokazuje to posudok, ktorý získala Televízia Markíza a o technických problémoch hovoria odsťahované spoločnosti CITI Bank a Accenture, ako aj oficiálna tlačová správa vlastníka budovy.
V Trenčíne sa začína výstavba zóny s päťdesiatkou domov
Na okraji Trenčína prebieha príprava novej obytnej zóny Bývanie Zlatovce. Koncom októbra sa majú začať stavať prvé rodinné domy. Celkovo je tu pripravených 52 pozemkov a na výber šesť typov samostatne stojacich domov a dvojdomov s jednotnou architektúrou.
Grécke domy síce výrazne zlacneli, no predáva sa ich minimum
Grécka kríza vedie viacerých Európanov k uvažovaniu o kúpe bývania v tejto juhoeurópskej krajine. Hoci ceny domov a bytov výrazne klesli, niekde až o polovicu, takáto investícia môže byť riziková. Najmä kvôli hrozbe návratu Grékov k pôvodnej mene, ktorá by sa rýchlo voči euru oslabila, a tým okamžite znížila hodnotu investície.
J&T RE spustil predaj bytov vo vežiaku Fuxova v Petržalke, poznáme aj ceny
V Petržalke pribudne ďalšia novostavba. Developerská spoločnosť J&T Real Estate v týchto dňoch spúšťa predaj plánovaného 24-podlažného vežiaku Fuxova na začiatku tejto bratislavskej mestskej časti. Pri zjazde zo Starého mosta chce začať stavať už v októbri.
Na zatepľovanie ide ďalších 31 miliónov eur
Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) rovnako ako v predchádzajúcich rokoch presúva peniaze pôvodne určené na výstavbu nájomných bytov na zatepľovanie bytoviek. V rozpočte prelial z jedného účelu na druhý 31,376 milióna eur. Takmer rovnakú sumu fond presúval aj vlani po uzávierke žiadostí.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar