Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Rusko medzi obchodnými centrami dominuje
Stredná a východná Európa potvrdzuje silné postavenie na poli nových obchodných centier a ukazuje, že medzi developermi je na ne stále apetít. Za prvý polrok 2014 na starom kontinente pribudlo 1,88 milióna m2 stredísk, a z toho viac než štyri pätiny práve v tomto regióne.
Po raste v stavebníctve nieto ani pamiatky
Stavebná produkcia sa v júni podľa Štatistického úradu SR vyšplhala na 398,8 milióna eur a klesla medziročne takmer o päť percent, v stálych cenách. Štyristomiliónovú hranicu výkonov stavbári v tomto roku ešte nepokorili. Práve okolo nej sa hýbali mesačné objemy stavebnej výroby v druhej, aktívnejšej časti roka vlani od júna a predvlani už od mája.
Zipp predložil projekt na zamenených pozemkoch v Dúbravke
Namiesto päťdesiatky bytov v Starom Meste plánuje stavebno-developerská spoločnosť Zipp Bratislava postaviť stovku bytov v Dúbravke. Projekt polyfunkčného domu Pod záhradami vyrastie na pozemkoch na rovnomennej ulici vymenených s mestom za parčík pri rozhlase v Starom Meste.
Predaj bytu so stratou. Podať priznanie?
V roku 2012 som kúpila byt za 40 000 eur a predala ho roku 2014 za 38 000 eur. Musím podať daňové priznanie, ak sa predaj bytu realizoval za nižšiu cenu ako bola pôvodná kúpna cena? Byt nebol zaradený do obchodného majetku a ani som v ňom nemala trvalý pobyt.
Chcem zrušiť búracie povolenie, ako na to?
Stavebná poradňa: Vydané povolenie na zbúranie nehnuteľnosti môže vlastník využiť, ale nemusí
V Berlíne stavajú 14-tisíc nájomných bytov, väčšinu súkromníci
Nemecká metropola priťahuje desaťtisíce nových obyvateľov a potrebovala by množstvo nových bytov. Krajský senát žiada v dokumente o rozvoji mesta do roku 2025 postaviť každý rok desaťtisíc bytov. Podľa poradenskej spoločnosti Bulwiengesa je potrebný až dvojnásobok. Len za minulý rok sa Berlín podľa nemeckého štatistického úradu rozrástol o 42-tisíc ľudí a predvlani o ďalších 30-tisíc.
Utečenecké tábory sú zaujímavejšie ako nové štadióny
Záujem o architektúru nebol nikdy väčší ako dnes. Nerastie však preto, že sa ľudia viac zaujímajú o formálnu a materiálovú vynaliezavosť krásnych budov. Architektúra prináša odpovede na otázky, ako žijeme a akú spoločnosť chceme vytvoriť, hovorí kritik architektúry v The New York Times Michael Kimmelman.
Kancelárskym trhom pohlo veľké sťahovanie
Budúce sťahovanie troch veľkých medzinárodných spoločností prinieslo v druhom štvrťroku podpis zmlúv na dvojnásobnú plochu kancelárií ako všetky transakcie z prvých troch mesiacov roka. Pohyb na bratislavskom kancelárskom trhu prináša aj problém, čo s uvoľnenými staršími budovami.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar