Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Firmy sa presúvajú po Bratislave, kanceláriam sa darí
Hoci konzultačné firmy sa v hlavnom meste sťažujú, že na trhu niet nových klientov, pohľad do štatistík je optimistickejší. Podľa združenia Bratislava Research Fórum (BRF), ktoré spája niekoľko poradenských spoločností v druhom kvartáli poklesla neobsadenosť kancelárskych priestorov v hlavnom meste pod 14 percent.
V Bratislave je 20-tisíc bytov na prenájom
Až desatina zo všetkých bratislavských bytov nie je trvalo obývaná. Z celkových takmer 197-tisíc bytov je 19 288 prázdnych alebo slúži na dočasný prenájom, vypočítala poradenská spoločnosť Bencont Investments na základe údajov z vlaňajšieho sčítania obyvateľstva.
Pharos sa začína stavať, na jar otvorí Bauhaus
V novej komerčnej zóne Pharos Park pri bratislavskom letisku sa po piatich rokoch príprav začala výstavba prvého obchodného domu. Z viacerých ohlásených reťazcov začal ako prvý stavať nemecký predajca pre domácich majstrov a remeselníkov Bauhaus. Prvú predajňu na Slovensku má otvoriť na budúcu jar. V rovnakom čase by mal otvárať športový diskont Decathlon a krátko po nich aj predajca nábytku Sconto.
Slnečná terasa v Žiline ponúka vyše stovku bytov
Žilinské sídlisko Hájik sa rozrastá o novostavbu pomenovaná Slnečná terasa. Miestna developerská firma PTM-Byty, s.r.o., tu už v tretej etape buduje komplex s plánovanou viac než stovkou bytov.
Pomalá smrť obchodných centier, zanikne polovica
Jedno zatvorenie obchodného centra za druhým, to je realita v Spojených štátoch amerických. V minulosti úspešné priestory plné nájomníkov a nakupujúcich zažívajú ťažké časy po odchode kľúčových značiek, takzvaných kotevných nájomcov, za ktorých nevedia majitelia centier nájsť plnohodnotné náhrady. Situácia sa týka aj niektorých slovenských miest.
Vyplatiť podiel na byte po rozvode zo sporenia?
Financovanie bývania: Počas sporenia možno požiadať o prevod práv na najbližších príbuzných v priamom rade
Bratislavské kancelárie zlacneli
Priemerná výška nájmu kancelárskych priestorov v druhom kvartáli tohto roka v Bratislave vykázala ako celok pokles až na štvrtý bratislavský obvod. Vyplýva to z údajov o trhu kancelárskych priestorov za druhý kvartál tohto roka, ktoré zverejnil portál Kancelarie.sk.
Peter Korbačka kúpil Euroveu
Klebety o predaji obchodného centra Eurovea chodili po Bratislave niekoľko mesiacov. Dnes prichádza potvrdenie – nákupné stredisko s kanceláriami získal Peter Korbačka z finančnej skupiny J&T.
Marina Liptov: na Liptovskej Mare rastie rekreačný rezort
Na brehu Liptovskej Mary vyrastá Marina Liptov. Ide o prvú fázu rozsiahleho rekreačného rezortu na západnej strane pri obci Bobrovník. Areál je známy aj pod názvom Castoria a do médií sa dostal najmä vďaka bývalému spoluvlastníkovi, dnes ministrovi, Jánovi Počiatkovi. V projekte však už nefiguruje.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar