Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Eurofondy sú fuč, cesty sa budú stavať úspornejšie
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) napokon podpísala všetky tri veľké diaľničné zmluvy. Objednala si tak výstavbu košického a prešovského obchvatu na diaľnici D1 a obchvatu Čadce na kysuckej diaľnici D3. Pri všetkých troch došlo k omeškaniu, k najdlhšiemu v prípade toho prešovského.
Začali stavať nákupné centrum Solivaria, pozrite si nové vizualizácie
Po rokoch príprav a neustáleho meškania sa v Prešove rozbehla výstavba nákupného centra Solivaria Shopping Park. Retailová zóna neďaleko autobusovej a železničnej stanice chce v prvej fáze ponúknuť 10 500 štvorcových metrov nákupnej plochy.
Developeri varujú, špekulatívnych nákupov bytov na trhu pribúda
Aktuálne krivky charakterizujúce vývoj stavebného a realitného odvetvia, ktoré sme zhrnuli v práve vydanej ročenke TREND TOP v stavebníctve a realitách, kopírujú vývoj spred desiatich rokov. Vtedajší stavebný boom bol logickým dôsledkom dlhodobého silného rastu ekonomiky. Čo má rok 2017 spoločné s rokom 2007? Na túto tému budú diskutovať hostia dnešnej TREND konferencie Reality a development.
Vláda plánuje zaviesť dotácie na kúpu štartovacích bytov
Slovensko plánuje zaviesť dotácie na výstavbu či kúpu takzvaných štartovacích bytov, ktorými chce podporiť sťahovanie ľudí za prácou. Vyplýva to z návrhu novely príslušného zákona, ktorý v stredu schválila vláda. Podľa odhadu ministerstva dopravy a výstavby by opatrenie mohlo pomôcť asi 1 500 domácnostiam.
Bratislave po dlhšom čase pribudli voľné kancelárie
Začiatkom tohto roka prvýkrát od jesene 2015 narástla miera neobsadenosti kancelárskych priestorov v Bratislave. Už v prvom polroku sa pritom očakáva otvorenie budov s väčšou administratívnou plochou než za celý minulý rok.
Kancelárie CEOP v Slávičom údolí zmenili majiteľa
Americký fond Heitman predal administratívnu budovu CEOP v bratislavskom Slávičom údolí. Kupcom sú klienti spoločnosti Capital Markets, ktorí za budovu zaplatili viac ako sedem miliónov eur. Fond tak pokračuje v predaji bratislavských nehnuteľností.
Každý, kto platí menej za teplo, nie je automaticky zlodej
Najväčšou položkou v ročnom vyúčtovaní za bývanie sú náklady na teplo. Tvoria vyše 60 percent. A najväčšie spory okolo vyúčtovania sa týkajú tiež tepla.
Eset pripravuje súťaž na sídlo na Patrónke, osloví aj zahraničných architektov
Softvérová spoločnosť Eset už rozbieha prípravy na výstavbu svojho nového sídla na bratislavskej Patrónke. Prvým krokom, ktorý by mal smerovať k modernému komplexu, je vyhlásenie architektonickej súťaže.
Mesto a HB Reavis sa zbližujú, developer zaplatí opravu námestia
Námestie slobody zmení svoju podobu. Rekonštrukcii územia, ktorému sa v posledných rokoch vyhýbali investície, sa rozhodol pomôcť developer HB Reavis. Že podpora projektu môže súvisieť s povoľovacími procesmi chystanej lanovky, obe strany odmietajú.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar