Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Byty v Bratislave dražejú, včasná kúpa môže ušetriť tisíce
Inzercia | Ešte pred rokom boli nehnuteľnosti na Slovensku o takmer 22% lacnejšie v porovnaní s ich vrcholom v roku 2008. Ceny však postupne rastú a podľa analytikov Národnej banky Slovenska bol tento rozdiel ku koncu tretieho štvrťroka 2015 už len 17%-ný. Novembrová analýza jednej z komerčných bánk pritom hovorí, že kým v rámci celého Slovenska stúpli za posledný rok ceny len o 1,2%, v Bratislave to bolo až o 3,2%.
Zvolenskú Rezidenciu Hron dokončili, väčšina bytov je voľná
Jedna z mála obytných novostavieb vo Zvolene je hotová už niekoľko mesiacov, v ponuke zatiaľ ostáva väčšina bytov. Projekt Rezidencia Hron prinášajúci do mesta 90 bytov v súčasnosti vypredal 23 z nich, niekoľko ďalších je rezervovaných. Stojí za ním miestna developerská firma Arkon.
V Rožňave otvorili siedmu Kocku
Pri vstupe do historického centra Rožňavy pribudlo menšie nákupné centrum. Slovenská investičná skupina M-Market otvorila v zrekonštruovanej budove na Šafárikovej ulici dvojpodlažné obchodné stredisko Kocka. Ide o siedmu lokalitu postupne sa rozrastajúcej siete.
Kontroverzný skelet na Šancovej ožíva, Finep ho potiahne na 23 podlaží
Stavebný boom a záujem o nové bývanie vedie viacerých developerov k dokončeniu rozostavaných projektov i rozmrazeniu starších plánov. Ožíva aj kontroverzný skelet na Šancovej ulici v bratislavskom Starom Meste, kde pred niekoľkými dňami začali pracovať robotníci. Developerská spoločnosť Finep ho dokončí.
V Bernolákove vyrastá menšia bytovka Impari
Na okraji Bernolákova sa začala výstavba menšieho bytového projektu nazvaného Impari. Developerská spoločnosť Greefin Group stavia päťpodlažný dom s 25 bytmi. Ceny sa pohybujú okolo 1 400 eur za štvorcový meter.
Vedľa Digital Parku postaví Penta parkovací dom
Parkovanie v petržalskom administratívnom komplexe Digital Park sa má zlepšiť. Investičná skupina Penta, ktorá je developerom i vlastníkom všetkých troch fáz tohto projektu, chce hneď vedľa postaviť samostatne stojaci garážový dom.
Čo je to apartmán a aké má úskalia
Názor | Apartmány sú v dnešnej dobe súčasťou väčšiny novostavieb bytových domov a tento pojem je už dlhodobo udomácnený v oblasti realít. Na prvé počutie to pre laickú verejnosti môže pôsobiť exkluzívne, nadštandardne, avšak skutočnosť je trochu iná. Trend apartmánov k nám prišiel zo západu, kde je definovaný ako dovolenkové bývanie slúžiace na rekreáciu či prechodný pobyt. Avšak apartmán v bytových domoch sa patrične líši od klasických bytov.
Dúhové bývanie skolaudovalo druhú etapu
Po deviatich mesiacoch od začiatku výstavby bola v uplynulých dňoch skolaudovaná druhá etapa projektu Dúhové bývanie na sídlisku Čermáň v Nitre. Developerovi, finančnej skupine Proxenta, sa podarilo predať všetkých 66 bytov ešte pred dokončením.
Viladom Komenského prinesie v Bystrici 40 bytov
Banská Bystrica sa rozrastá o rezidenčnú novostavbu. V lokalite na Jesenskom vŕšku vyrastá päťpodlažný bytový dom s názvom Viladom Komenského, ktorý prinesie 42 bytov. Investorom je bratislavská spoločnosť GW Development, s.r.o.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar