Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Byty: Šetriť sa musí. Nech by to bolo akokoľvek drahé
Najväčší českí developeri sa pustili do boja proti povinnému zvyšovaniu energetickej účinnosti budov. Byty podľa nich kvôli tomu zdražejú až o 15 percent, úspory za energie vraj navyše vyžiadajú vyššie náklady na prevádzku technológií.
Ako môžu vyzerať budúce solárne mestá
Mestá v budúcnosti zmenia podobu, aby vyhoveli požiadavkám na nízku spotrebu energií. Odborníci z Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave pracujú na tom, ako by mohli vyzerať budúce solárne mestá.
Milión dolárov? Niekde stačí na garsónku, inde na celú usadlosť
Máte voľný milión dolárov a neviete, čo s nimi. Na slovenských realitných portáloch za 739-tisíc eur po prepočte vyskakujú vily na bratislavskom kopci, apartmánové rezorty alebo aj celé kancelárske objekty či bývalé družstvá. Pri pohľade do sveta to už taká veľkolepá suma nie je. Niekde vystačí len na garsónku.
Ľud verzus developeri po česky
Pokútne meniť územné plánovanie už nejde. Takto komentovala nedávne rozhodnutie pražského súdu členka zastupiteľstva mestskej časti Praha 6 pre Lidové noviny. Súd vtedy zrušil úpravu územného plánu, ktorá mala umožniť výstavbu projektu realitnej spoločnosti veľkopodnikateľa Petra Kellnera.
Tri riziká nového stavebného zákona
Zmena sa pripravuje už desiatky rokov, na aktuálne problémy návrhu upozorňuje Inštitút urbánneho rozvoja
Petržalské dvory spúšťajú druhú fázu
V Petržalke prichádzajú do ponuky ďalšie nové byty. Komplex Petržalské dvory za dvoma vežami Vienna Gate pridáva druhú bytovku. Popri dokončovanej prvej etape tak pribudla možnosť vybrať si z 56 nových bytov rôznych veľkostí i počtu izieb. Druhá fáza vznikne na pozemku bližšie smerom k Vienna Gate.
Firmy sa presúvajú po Bratislave, kanceláriam sa darí
Hoci konzultačné firmy sa v hlavnom meste sťažujú, že na trhu niet nových klientov, pohľad do štatistík je optimistickejší. Podľa združenia Bratislava Research Fórum (BRF), ktoré spája niekoľko poradenských spoločností v druhom kvartáli poklesla neobsadenosť kancelárskych priestorov v hlavnom meste pod 14 percent.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar