Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Známy obchodný dom Kotva je na predaj
Jeden z najznámejších obchodných domov v bývalom Československu – Kotva v Prahe je na predaj. Jeho aktuálny majiteľ, írska spoločnosť Markland Kotva síce podľa portálu Ihned.cz potenciálnu zmenu vlastníkov nepotvrdila, ostatní hráči ale áno. Záujemcovia majú dostať podrobnosti po letných prázdninách.
Začala sa záchrana historickej hvezdárne
V Michalovciach sa začali práce na obnove národnej kultúrnej pamiatky Moussonov dom, v ktorom sídli Astronomický areál v Michalovciach. Košický samosprávny kraj získal na projekt nenávratný finančný príspevok vo výške 645 062 eur z Regionálneho operačného programu. Dokončený musí byť ešte tento rok.
Český kritik architektúry: Hviezdoslavovo námestie vám u nás môžeme závidieť
Architekt, ktorý nemôže navrhovať. Tak sa sám pomenúva Adam Gebrian, ktorý v Českej republike architektúru hodnotí, kritizuje a o nej aj publikuje. Žil a študoval v Liberci, Los Angeles, Rotterdame, Amsterdame, Londýne či Paríži, momentálne pôsobí v Prahe.
Česi začínajú predávať byty s garantovaným výnosom
Kúpiť byt a následne ho prenajímať, čo sa označuje ako kúpa na investíciu, bude v českej metropole o niečo jednoduchšie. Developeri totiž sledujú nárast záujmu investorov a reagujú naň ponukou garantovaného výnosu. Ide o niečo podobné, ako bolo v minulosti vidieť v apartmánoch v slovenských horách.
Tujetoin na konci Dúbravky spúšťa druhú etapu
Na okraji bratislavskej Dúbravky pribudnú k existujúcim dvom ďalšie dve bytovky. Projekt pomenovaný Tujetoin od investorskej spoločnosti Bencont Development nedávno ohlásil hotovú hrubú stavbu prvých dvoch objektov, v týchto dňoch spúšťa výstavbu druhej etapy.
YIT ponúka byty v ďalšej fáze projektu Tammi
Na okraji bratislavskej Dúbravky pribudne ďalšia takmer stovka bytov. Developerská skupina YIT pôvodom z Fínska spúšťa druhú fázu predaja rezidenčnej novostavby Tammi. Nachádza sa vedľa obchodného centra Dubrawa za obratiskom električiek.
Na Kysuciach pripravujú hokejovú halu
Na severe Slovenska má vyrásť hokejová hala. Športovisko v Krásnom nad Kysucou pripravuje spoločnosť z Oščadnice, areál sa má nachádzať vedľa hlavnej cesty smerom do Čadce a v tesnej blízkosti budúcej diaľnice.
Servisné centrá zapĺňajú bratislavské kancelárie
V pokrízových rokoch sa pohyb na bratislavskom trhu kancelárskych nehnuteľností obmedzoval takmer výhradne na sťahovanie firiem motivované racionalizovaním priestorov. Aktuálne rozostavané bizniscentrá už zväčša obsadzujú firmy, ktoré sa rozširujú. Ide najmä o servisné centrá finančných, obchodných, informačných či komunikačných firiem, uvádza vo výhľade pre európsky kancelársky trh poradenská spoločnosť Cushman & Wakefield.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar