Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Nové Vajnory ožívajú, na okraji Bratislavy môže vyrásť nová štvrť
Na východnom okraji hlavného mesta môže vyrásť ďalšia štvrť. Nové Vajnory, čo je dlhé roky známy a pozastavený projekt výstavby rozsiahlej obytnej zóny, totiž zmenil majiteľa. Novými vlastníkmi sú českí investori združení v čerstvo vzniknutej firme Nordic Investors. Podľa nových majiteľov je však zatiaľ predčasné konkrétne hovoriť o ďalších plánoch.
BMW otvorilo veľkú halu v Senci, zamestná sto ľudí
Slovensko ako obľúbená destinácia automobiliek sa opäť potvrdzuje. Po dlhých úvahách a ich následnom dementovaní o príchode výrobného závodu nemeckého BMW prichádza do Senca nový projekt automobilky z Mníchova. Nepôjde o výrobu, ale sklad náhradných dielov.
Modernizácia Polus Towers stála 25 miliónov eur
Developerská spoločnosť Immofinanz sa po odchode najväčších nájomcov vlani pustila do modernizácie administratívnych veží pri jej nákupnom Polus City Centre. Práce prebiehali počas prevádzky, hoci budovy neboli ani zďaleka plne obsadené. Po dokončení sa však Immofinanzu opäť darí priestory prenajímať.
Česká sporiteľňa zrekonštruovala Office Box pri bratislavskom letisku
V hlavnom meste pribudla nová zrekonštruovaná kancelárska budova. Reico investiční společnost České spořitelny spolu s poradenskou firmou stojí za jej kompletnou premenou a dnes budovu opäť ponúka na trhu. Pod novým názvom Office Box patrí už osem rokov do portfólia ČS Nemovitostního fondu.
O čo ide v meškajúcom projekte Sokolská pod Slavínom
V lokalite pod bratislavským Slavínom považovanej za lukratívnu vyrastá rezidenčná novostavba. Developerská spoločnosť ITB ju podľa ulice nazvala Sokolská, na začiatku výstavby sa blysla nápaditou reklamnou kampaňou hovoriacou o slepých uličkách. V kopcovitom teréne prináša 35 prevažne veľkometrážnych bytov, z ktorých väčšia časť už má svojho majiteľa. Stavba dnes ale mešká a práce nejaký čas stáli.
Pod Kolibou pribudnú aj rodinné domy, Sliačsku a Tupého spojí cesta
Lokalita Vtáčnik pod bratislavskou Kolibou na Tupého ulici zažíva v posledných mesiacoch rozvoj viacerých rezidenčných projektov. Obytný súbor nazvaný Eleven prinesie v kopci jedenásť veľkých rodinných domov, kde cena jedného presahuje pol milióna eur. Stojí za ním popradská spoločnosť Mivo Real.
Praha spoznala nový návrh neželaných vežiakov na Pankráci
Developerská spoločnosť Central Group predstavila nový návrh výškových bytových domov na pražskom Pankráci vedľa sídla Českej televízie. Autorom projektu je architekt Josef Pleskot. Návrh jeho ateliéru zvíťazil v architektonickej súťaži, v ktorej Central Group oslovil desať českých ateliérov.
Nobelova dostane územný plán, Nové Mesto chce kvalitnú štvrť
Keď sa vlani začal stavať nový obytný komplex s tristo bytmi medzi panelákmi na Nobelovej ulici a bývalým fubalovým štadiónom, mal za sebou developer roky protestov obyvateľov susedstva a námietok mestskej časti k dopravnému napojeniu, parkovaniu a malému odstupu od starších bytoviek. Bratislavská mestská časť Nové Mesto chce dať výstavbe v bývalom priemyselnom území s obrovským potenciálom jasné pravidlá. Začala obstarávať územný plán zóny Nobelova.
Aupark Tower a BBC5 ocenené prestížnym certifikátom BREEAM
Inzercia | K 21 administratívnym budovám (podľa údajov Bratislava research forum) so zeleným certifikátom pribudli v Bratislave ďalšie dve – Aupark Tower a BBC5. Oba prémiové administratívne komplexy realitného fondu Heitman získali medzinárodne uznávaný certifikát BREEAM s hodnotením Veľmi dobrý. Budovy sa tak stali súčasťou prestížnej skupiny najuznávanejších zelených budov v Európe.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar